Trening i suplementacja dla kulturysty: cykle treningowe i odżywki
Z racji tego, iż lato zbliża się wielkimi krokami na siłowniach robi się coraz większy tłok. Kobiety i mężczyźni zaczynają trenować własne ciało, by ich sylwetka była zgrabna i wysportowana. Czy aby nie jest za późno na trening?Pozostało około dwa miesiące do środka sezonu letniego w Polsce, czy w takim czasie da się znacząco poprawić własną sylwetkę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdą państwo czytając dalej ten artykuł.
Cykle treningowe i czas ich trwania
Trening na siłowni musi być rozpisany na co najmniej kilka tygodni do przodu. Tyle właśnie trwa jeden cykl treningowy (średnio około sześciu tygodni). Przy rozpoczynaniu treningu zawsze pracuje się nad jakością naszych mieśni, a więc budowaniu masy mięśniowej. Jest to pierwszy cykl, który powinien rozpoczynać przygodę z siłownią dosłownie każdego. Mięśnie muszą zostać wzmocnione przed kolejnym etapem.
Drugim cyklem treningu jest zwiększanie siły. Trening ten ma na zadaniu poprawić naszą wydalność, kondycję i siłę mięśni. Trening na siłę ma zupełnie inną strukturę ilości ćwiczeń, serii i powtórzeń. Zazwyczaj polega na równoczesnym zwiększaniu obciążenia i zmniejszaniu ilości powtórzeń.
Trzecim, a zarazem ostatnim cyklem treningowym jest tzw. Rzeźba. Innymi słowy praca nad końcowym efektem, a więc wysportowaną sylwetką. Długość cyklu określana jest w trakcie treningu i wyznaczana jest przez osiągane efekty (zazwyczaj jest to około 6 tygodni).
Jak łatwo policzyć, aby poprawić swoją sylwetkę potrzebujemy około dwudziestu tygodni. Składają się na nią trzy cykle po około 6 tygodni, oraz dwie tygodniowe przerwy pomiędzy cyklami. Jak więc widać dwa-trzy miesiące to zdecydowanie za mało na znaczne poprawienie własnej sylwetki. Oczywiście można przejść od razu do cyklu trzeciego, ale wówczas efekt może być tak mały, że aż niezauważalny. Zawsze jednak można pojechać na wakacje do ciepłych krajów, gdzie sezon rozpoczyna się na przełomie roku.
Dziwna moda na odżywki
Odżywki to nic innego jak suplementy diety, a więc produkty mające stanowić uzupełnienie naszych jadłospisów. Mogą być stosowane zamiennie z posiłkami i przekąskami. Wiele osób ma jednak dziwne wyobrażenie na temat tego typu produktów. W praktyce popularny gainer to nic innego jak dobrze zbilansowany posiłek. Jedna porcja odpowiada 100g ryżu i 100g piersi z kurczaka. Czemu, więc z odżywek korzystają kulturyści? Przyczyna jest bardzo prosta i jest nią wygoda. Przygotowanie odżywki to minuta, zaś całego posiłku o odpowiednim bilansie może zająć nam zdecydowanie więcej czasu.
Moda na odżywki to także efekt działania marketingu szeptanego. Wiele wpisów na forach, komentarzy i reklam mówiących o niezwykłej skuteczności danego preparatu ma na celu przekonać coraz większe grono osób do stosowania takich specyfików. Owszem odżywki to dobre rozwiązanie, ale nie dla hobbystów, których jedynym celem jest dobry wygląd na plaży. Odpowiednią, plażową sylwetkę osiągniemy bez takich specyfików, które bardzo często kosztują nas sporą część budżetu. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu, a kończą na kilkuset złotych.
--
Stopka
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz